Muzyka Maty pomogła wybudzić się chłopakowi ze śpiączki. Raper zrobił mu ogromną niespodziankę

28 grudnia 2021
Przez: : M.J

Można śmiało powiedzieć, że Michał Matczak – znany jako Mata, jest jednym z najpopularniejszych polskich raperów młodego pokolenia. Tym razem w sieci pojawił się post matki chłopaka, który jeszcze do niedawna pozostawał w śpiączce. Jak zaznaczyła, to piosenka Maty pomogła wybudzić się jej synowi z letargu po poważnym wypadku.

Fan Maty w śpiączce po wypadku

Fan Maty w sierpniu 2021 roku doznał poważnego wypadku samochodowego. Patryk (tak nazywa się chłopak) został potrącony na przejściu dla pieszych i trafił do szpitala w stanie krytycznym.

“Złamanie sklepienia i podstawy czaszki. Stłuczenie mózgu, uszkodzenie ucha środkowego po prawej stronie, krwiak nadtwardówkowy nad prawą półkulą mózgu. Szybka decyzja lekarzy. Patryk musi być pilnie operowany. Obrzęk mózgu, rozległy krwiak”– poinformowali rodzice Patryka.

Chłopak po wypadku zapadł w śpiączkę. Okazuje się jednak, że w końcu się z niej wybudził. Mama Patryka napisała w sieci, że to dla niej prawdziwy cud, gdyż jej syn wrócił do niej, kiedy słuchał utworu Maty Żółte flamastry i grube katechetki. Raper, kiedy tylko dowiedział się o tym, że jego muzyka pomogła choremu fanowi, postanowił go odwiedzić.

Mata odwiedził chorego fana

Zdjęcie Maty z Patrykiem pojawiło się w serwisie hip-hopowym w mediach społecznościowych. Jak czytamy pod zdjęciem:

“Modliłam się i marzyłam o t-shircie dla Patryka od Maty a Mata przyjechał do nas z płytą 💓 Patryk obudził się ze śpiączki przy utworze „Żółte flamastry i grube katechetki”, godzinami słuchał tego utworu w szpitalu i spał a ja odmawiałam różaniec-magiczna dla nas jest to kołysanka. Dziękujemy Bogu za wszystkie cuda 💓”-napisała mama chłopaka wybudzonego ze śpiączki.

Mata z fanem.
Mata odwiedził chłopaka wybudzonego ze śpiączki.

Zobacz także: Ile trafiło na konto Maty po współpracy z siecią McDoland’s?

Jak widzimy, muzyka młodego rapera ma dla niektórych niesamowitą moc. Mata postanowił również włączyć się do akcji pomocy na rzecz zdrowia psychicznego najmłodszych. Jego album Młody Matczak, który pokrył się poczwórną platyną został przekazany na licytację, a pieniądze raper przekazał właśnie na pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla dzieci i młodzieży. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, gdyby nie pomoc psychologiczna jego płyty mogłyby nigdy nie ujrzeć światła dziennego:

“Jest to dla mnie ważny temat, ponieważ gdyby nie pomoc psychologiczna i psychiatryczna dla dzieci i młodzieży to najprawdopodobniej ta, ani żadna inna moja płyta by nie powstała. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić moją terapeutkę oraz polecić Wam terapię ogólnie, bo czasem może pomóc”.

Źródło: Instagram Popkiller.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej