Następczyni Kurdej-Szatan w TVP ostro skrytykowała głośny wpis Basi o Straży Granicznej

25 listopada 2021
Przez: : W.M.

Na początku listopada Basia Kurdej-Szatan opublikowała na swoim profilu post, w którym w nieco wulgarny sposób wypowiedziała się o Straży Granicznej. Chociaż wpis aktorki zniknął, nie milkną echa skandalu, jaki wywołał. Teraz krytycznie o byłej prowadzącej The Voice of Poland wypowiedziała się jej następczyni w programie Małgorzata Tomaszewska. Basia odpowie?

Głośny wpis Kurdej-Szatan

Basia Kurdej-Szatan od kilkunastu lat podbija polski show-biznes. Aktorka, bardzo aktywnie prowadzi swój profil w mediach społecznościowych, który obserwuje już ponad 1,4 mln użytkowników Instagrama. Nic dziwnego, że posty, które publikuje aktorka, docierają do ogromnej ilości osób.

Tak właśnie stało się 4 listopada tego roku, kiedy to Kurdej-Szatan zamieściła w sieci wpis dotyczący sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Aktorka nie szczędziła wulgaryzmów, a Straż Graniczną porównała do morderców. Post 36-latki szybko zniknął z jej profilu, ale w sieci nic nie ginie i sama sprawa w ekspresowym tempie komentowana była przez wszystkie media w kraju. Konsekwencje wypowiedzianych przez gwiazdę słów były bolesne. Obrazą funkcjonariuszy Straży Granicznej zajęła się Prokuratura. Co więcej, Basia została zwolniona z M jak miłość i pod znakiem zapytania stanął także jej kontrakt z siecią Play, z którą współpracuje od wielu lat.

Zobacz także: Basia Kurdej-Szatan straci kontrakt z siecią Play?

Tomaszewska o słowach Kurdej-Szatan

Po kilkunastu dniach od opublikowania wpisu, który wywołał medialną burzą, Kurdej-Szatan w końcu zdecydowała się opowiedzieć o aferze i udzieliła wywiadu. W rozmowie z Dużym Formatem aktorka po raz kolejny przeprosiła i przyznała, że mimo iż nie żałuje samego wpisu, to nie potrzebnie używała w nim słowa „mordercy”.

Za Basią, która padła ofiarą ogromnego hejtu ze strony części społeczeństwa, wstawiło się wiele gwiazd.

Teraz o wpisie, który popełniła Kurdej-Szatan, wypowiedziała się Małgorzata Tomaszewska, która zajęła miejsce aktorki w programie The Voice of Poland. W rozmowie z Jastrząb Post prowadząca muzyczne talent-show zaznaczyła, że od osób publicznych wymaga się, aby potrafiły zachować kulturą języka.

“Ja nigdy nie bałam się wypowiadać swoich poglądów. Ale uważam, że należy zachować kulturę języka, wypowiadając się publicznie. Niezależnie od tego, po której stronie się stoi. A po drugie, wydaje mi się, że trzeba najpierw uspokoić swoje emocje, zanim się wypuści jakikolwiek komunikat szerzej.”

Małgorzata podkreśliła, że zanim wypowie się coś publicznie, czy opublikuje w sieci, warto uspokoić swoje emocje.

“My nie jesteśmy tylko osobami, które mówią swoje zdanie. Obserwuje nas jakaś liczba osób, utożsamia się z nami, to też często te osoby przejmują nasze poglądy. Może nie do końca zastanawiając się nad tym, po prostu sympatyzując z daną osobą. Dlatego uważam, że zawsze przed tym, jak wypuści się jakąkolwiek informację w social mediach, czy będąc w telewizji na żywo, trzeba się zastanowić. I najpierw emocje muszą opaść.”

Małgorzata Tomaszewska
scena z: Małgorzata Tomaszewska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Prowadząca The Voice of Poland skomentowała także przeprosiny Basi Kurdej-Szatan. Tomaszewska po raz kolejny zaznaczyła, że gdyby Kurdej-Szatan nie kierowała się emocjami, to nie miałaby pewnie, za co przepraszać.

“Widziałam, że Basia częściowo przepraszała za te słowa. Przynajmniej częściowo. No właśnie, gdyby te emocje opadły, to pewnie by te słowa nie padły.”

Co myślicie o zdaniu Małgorzaty Tomaszewskiej?

źródło: Jastrząb Post/AKPA/Instagram Basi Kurdej-Szatan

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej