“Nasz nowy dom”: Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać się do programu? Poznajcie zasady!

19 maja 2022
Przez: : M.J

Katarzyna Dowbor wraz z ekipą programu Nasz nowy dom od lat jeździ po całej Polsce i odmienia życie najbardziej potrzebujących rodzin. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zakwalifikować się do udziału w programie? Poznajcie szczegóły!

Program stacji Polsat

Od 2013 roku widzowie stacji Polsat mogą śledzić na swoich ekranach program, który odmienia życie najbardziej potrzebujących rodzin. Katarzyna Dowbor wraz ze swoją niezawodną ekipą za każdym razem stają na wysokości zadania i w zaledwie 5 dni przeprowadzają metamorfozy domów.

Zobacz także: Remont w Nasz nowy dom faktycznie trwa 5 dni?

Do programu najczęściej zgłaszają się rodziny, które borykają się nie tylko z trudnymi warunkami mieszkalnymi, ale również z problemami finansowymi oraz zdrowotnymi. Czasami aż ciężko uwierzyć, w jakich warunkach wciąż mieszkają ludzie, których dodatkowo nie oszczędza los.

Zobacz także: Spalił się dom uczestników programu Nasz nowy dom!

Widzowie na swoich ekranach widzą zaledwie urywek z całego przedsięwzięcia, któremu musi sprostać produkcja programu Nasz nowy dom. Jakie warunki zatem muszą spełnić uczestnicy, aby dostać szansę i otrzymać nowy start?

Wymagania w programie Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor jakiś czas temu udzieliła wywiadu portalowi Pomponik, w którym zdradziła, co trzeba zrobić aby zakwalifikować się do udziału w programie. Przede wszystkim potencjalni uczestnicy programu muszą udowodnić, że dana nieruchomość jest ich własnością. Dodatkowo nieruchomość nie może być własnością gminną, bądź służbową.

Zobacz także: Nie żyje członek ekipy z programu Nasz nowy dom!

“Co jest największym problemem w Polsce, jeśli chodzi własność? Nie robimy czegoś takiego jak zalegalizowanie spadku. Bardzo często jest tak, że rodziny mówią nam: „To jest nasz dom, bo dostaliśmy go od babci”, ale nie ma na to żadnego dokumentu, żadnego dowodu”– mówiła Pomponikowi Kasia Dowbor.

Co więcej, osoby decydujące się na udział w programie muszą liczyć się z tym, że nie będą mogły sprzedać wyremontowanego domu przez określony w regulaminie czas.

“Rodzina musi mieć uregulowane sprawy własnościowe. Nie możemy remontować domu gminie czy kwaterunkowi […] Musimy też sprawdzić, czy w takim domu nie ma alkoholu czy innej patologii. Trudno remontować rodzinie, która to wszystko zaprzepaści […] Nie stać nas też, by remontować 300-metrowe domy. Każdy metr ściany to koszty”– zdradziła również gospodyni programu.

Oglądacie program Nasz nowy dom?

Źródło: Pomponik / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej