Połącz się z nami

Nie żyje Maciej Zabielski znany widzom z serialu „Świat według Kiepskich”

Maciej Zabielski.

News

Nie żyje Maciej Zabielski znany widzom z serialu „Świat według Kiepskich”

Odszedł Maciej Zabielski, który był niezwykle charakterystycznym aktorem, a szerszej publiczności bez wątpienia dał się lepiej poznać w serialu Świat według Kiepskich. Występował nie tylko w filmach i serialach, ale również często grał na deskach teatrów, gdzie udowadniał za każdym razem swój kunszt aktorski.

Nie żyje Maciej Zabielski

6 grudnia 2021 roku w wieku 64 lat odszedł Maciej Zabielski. Jako jeden z pierwszych o śmierci aktora poinformował Teatr Nowy w Poznaniu, gdzie Zabielskiego widzowie mogli zobaczyć na jego deskach.

“Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko czterech dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu”– czytamy na Facebooku.

Aktora pożegnał również krytyk teatralny Maciej Nowak, który nazwał go “niskorosłym gigantem”, gdyż Zabielski miał jedynie 120 centymetrów wzrostu. Maciej Zabielski lepiej dał się poznać widzom w serialu Świat według Kiepskich, gdzie wcielał się w różne role i mogliśmy zobaczyć go na naszym ekranie w wielu odcinkach.

Przypomnijmy, że to już kolejna śmierć aktora wśród ekipy serialu stacji Polsat. W październiku 2020 roku odszedł Dariusz Gnatowski, a trzy miesiące później informowaliśmy o śmierci Ryszarda Kotysa. W 2021 roku odeszli również Stanisław Wolski oraz Zofia Bilewicz.

Zobacz także: Jaka atmosfera planuje na planie bez Boczka i Paździocha?

Filmy i seriale z Maciejem Zabielskim

Maciej Zabielski ma na swoim koncie mnóstwo filmów i seriali. Zagrał m.in. w filmach Złoto dezerterów, Hiszpanka czy Chaos. Nie da się ukryć, że wykreował on wiele charakterystycznych ról. Aktor związał się z Teatrem Nowym w Poznaniu już w 1983 roku. W serialu Świat według Kiepskich pojawił się w kilku odcinkach tak samo, jak w serialu Kryminalni.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Źródło: Fakt.pl / Facebook / YouTube

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry