Połącz się z nami

OSTRY atak Pawłowicz na Kingę Rusin! „Daję jej nagrodę antypolskiej chuliganki”! Jest ODPOWIEDŹ Rusin!

News

OSTRY atak Pawłowicz na Kingę Rusin! „Daję jej nagrodę antypolskiej chuliganki”! Jest ODPOWIEDŹ Rusin!

Konflikt na linii Kinga Rusin-Zofia Klepacka jest w mediach poruszany od dnia wyborów. Teraz głos w tej sprawie postanowiła zabrać posłanka Krystyna Pawłowicz, która nie boi się szczerze mówić, a tym bardziej wypisywać tego, co myśli. Teraz pokusiła się o komentarz nowej inicjatywy, która powstała w internecie za sprawą Kingi Rusin! Zobaczcie!

Nie milkną echa konfliktu, między Rusin a Klepacką. Przypomnijmy, że panie wpadły na siebie przypadkiem przed jednym z warszawskich lokali wyborczych, w dniu wyborów do Europarlamentu. Prowadząca „Dzień Dobry TVN” i mistrzyni olimpijska zaczęły na ulicy burzliwą dyskusję, o której możecie przeczytać TUTAJ! Sprawa była komentowana przez wszystkie media i pojawił się nawet apel o wykluczenie Klepackiej z kadry narodowej!

Nie dawno Kinga Rusin wraz ze swoim partnerem Markiem Kujawą, założyła konto w mediach społecznościowych o nazwie „Biało- Czerwone Serca”, które ma za zadanie przeciwstawiać się złu, walczyć z rasizmem i homofobią.

„Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami!”– czytamy na profilu, który założyła Rusin.

Rusin zadeklarowała, że będzie przyznawała Biało Czerwone Serca tym, którzy walczą ze złem, jaki i również Czarne Serca, które są anty-nagrodami. Jedną z pierwszych osób, która dostała od dziennikarki anty-nagrodę jest właśnie Zofia Klepacka. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ!

Obok tych doniesień nie mogła przejść obojętnie posłanka Krystyna Pawłowicz. Postanowiła ona skomentować całą inicjatywę Kingi Rusin i Marka Kujawy. Jak wiemy Pawłowicz nie przebiera w słowach i tym razem dała upust swoim emocjom we wpisie, który umieściła na jednym z portali.

„Co za bezczelność i arogancja tych całkowicie wyalienowanych śmierdzących leni… Daję jej nagrodę antypolskiej chuliganki”– napisała ostro o dziennikarce.

Wpis Pawłowicz nie umknął uwadze Rusin. W kolejnym poście nawiązała do wypowiedzi posłanki, jednak pomimo tego, iż uznała, że takie słowa naruszają jej dobro to głównie ją rozśmieszyły.

„Padły słowa o byciu „antypolskim chuliganem”. Naruszają one dobra osobiste. Ale nas głównie rozśmieszyły. Pani Pawłowicz, nas Biało-Czerwonych Serc jest więcej. Państwo Polskie to my wszyscy Polacy, a nie Pani, wylewające swoje frustracje. Proszę nienawiść zdusić w swoim sercu. Pomodlimy się za Panią. A jak to nie pomoże, to Panią pozwiemy. Przypomnimy Pani granice wolności słowa”– odniosła się do słów posłanki.

View this post on Instagram

Krystyna Pawłowicz opluła nas i nasze @bialoczerwone_serca ! Według niej jestem „antypolskim chuliganem”. Te słowa naruszają moje dobra osobiste, ale nas głównie rozśmieszyły. Pani Pawłowicz, nas, Biało-Czerwonych Serc jest więcej! Państwo Polskie to my, wszyscy Polacy, a nie Pani, wylewająca swoje frustracje. Proszę nienawiść zdusić w swoim sercu. Pomodlimy się za Panią. A jak to nie pomoże, to Panią pozwiemy. Przypomnimy Pani granice wolności słowa. Brawo WY! Od wczoraj nas Biało-Czerwonych Serc @bialoczerwone_serca jest ponad 24 tysięce łącznie na insta i fb! Po jednym dniu!  Dołączajcie! Namawiajcie znajomych! Całkowicie spontanicznie powstaje nasza społeczność: Polaków patriotów o dobrych sercach, którzy nie zgadzają się na zło. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Już przesyłacie niesamowite historie opisujące ludzi dobrej woli oraz te naprawdę bulwersujące. Piszcie! My Polacy mamy nie tylko dobre serca, ale i waleczne. Wszyscy chcemy przeciwstawić się złu: pogardzie dla innych grup ludzi, kłamstwu i bezprawiu. Piszecie, że należy być solidarnym, że należy walczyć BEZ przemocy: presją społeczną, prawdą, mówieniem STOP głośno i wyraźnie, środkami zgodnymi z prawem. Jesteście wielcy! Ludzie czyniący zło zawsze się jakoś tłumaczą, np. że oni „tylko wypowiadają poglądy” albo „robią to co inni”. Ale wolność, w tym wolność słowa kończy się tam gdzie zaczyna krzywda drugiego. Można się ostro spierać politycznie, nie akceptować pomysłów, cudzych postaw czy sposobu życia. Ale nie ma tolerancji dla zła! Tak, trzeba krzyczeć, gdy ktoś mówi o innych, że są gorsi z urodzenia. Tak, trzeba zareagować gwałtownie, gdy ktoś kogoś bije w autobusie. Przeczytajcie wczorajszego posta na @bialoczerwone_serca żeby dowiedzieć się kogo zaprosimy do współpracy, komu będziemy przyznawać wyróżnienia i anty-wyróżnienia i komu już je przyznaliśmy. Zło nie może być anonimowe, ani pozostać niezauważone. Podobnie jak dobro. Ps. Przepraszam za mało poważne ale za to biało-czerwone zdjęcie. Wybór celowy, z nadzieją że dzięki temu ważna treść dotrze do większej liczby ludzi?. Kinga Rusin i Marek Kujawa

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Najwidoczniej dziennikarka nie może liczyć na wsparcie ze strony posłanki Krystyny Pawłowicz. Jednak jak widzimy jest ona tylko kroplą w morzu, bo jak napisała Rusin Czerwono Białych Serc jest już ponad 22 tysiące, a ta liczba cały czas rośnie. Na ten moment na samym Instagramie liczba obserwujących osób to już niemal 26 tysięcy osób!

Spodziewaliście się, że posłanka Pawłowicz zabierze głos w tej sprawie?

View this post on Instagram

Nasza społeczność @bialoczerwone_serca nie spodobała się posłance Pawłowicz. Padły słowa o byciu „antypolskim chuliganem”. Naruszają one dobra osobiste. Ale nas głównie rozśmieszyły. Pani Pawłowicz, nas Biało-Czerwonych Serc jest więcej. Państwo Polskie to my wszyscy Polacy, a nie Pani, wylewające swoje frustracje. Proszę nienawiść zdusić w swoim sercu. Pomodlimy się za Panią. A jak to nie pomoże, to Panią pozwiemy. Przypomnimy Pani granice wolności słowa. Brawo WY! Od wczoraj nas Biało-Czerwonych Serc @bialoczerwone_serca jest ponad 22 tysięcy łącznie na insta i fb! Po jednym dniu!  Dołączajcie! Całkowicie spontanicznie powstaje nasza społeczność: Polaków patriotów o dobrych sercach, którzy nie zgadzają się na zło. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Już przesyłacie niesamowite historie opisujące ludzi dobrej woli oraz te naprawdę bulwersujące. Piszcie! My Polacy mamy nie tylko dobre serca, ale i waleczne. Wszyscy chcemy przeciwstawić się złu: pogardzie dla innych grup ludzi, kłamstwu i bezprawiu. Piszecie, że należy być solidarnym, że należy walczyć BEZ przemocy: presją społeczną, prawdą, mówieniem STOP głośno i wyraźnie, środkami zgodnymi z prawem. Jesteście wielcy! Ludzie czyniący zło zawsze się jakoś tłumaczą, np. że oni „tylko wypowiadają poglądy” albo „robią to co inni”. Ale wolność, w tym wolność słowa kończy się tam gdzie zaczyna krzywda drugiego. Można się ostro spierać politycznie, nie akceptować pomysłów, cudzych postaw czy sposobu życia. Ale nie ma tolerancji dla zła! Tak, trzeba krzyczeć, gdy ktoś mówi o innych, że są gorsi z urodzenia. Tak, trzeba zareagować gwałtownie, gdy ktoś kogoś bije w autobusie. Zło nie może być anonimowe, ani pozostać niezauważone. Podobnie jak dobro. Udostępniajcie ten profil  i namawiajcie wszystkich do przystąpienia do Biało-Czerwonych Serc! Kinga Rusin i Marek Kujawa

A post shared by Biało-Czerwone Serca (@bialoczerwone_serca) on

View this post on Instagram

Tworzymy społeczność Biało-Czerwonych Serc. Wasze zaangażowanie jest niesamowite. Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami! Tego nie wolno zmarnować! Dlatego, razem z moim partnerem Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Projekt jest spontaniczny. Chcemy tworzyć go razem z Wami. Udostępnimy to miejsce również organizacjom pozarządowym zajmującym się poszczególnymi tematami. Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, jego pomoc i wskazówki mogą być bezcenne. Z radością powitamy prawników i specjalistów, którzy zechcą pomóc w ważnych sprawach. Zapraszamy do współpracy media – przekażemy im szczegóły spraw by mogły je opisać, rozwinąć. Najważniejsze: Nie dajmy się zastraszyć! Pomagajmy innym! Reagujcie! Jeśli widzicie jakąkolwiek formę zła czy przemocy, mówcie: STOP! Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc. Polacy są z natury dobrzy, a kilka procent złych ludzi nie może nas zdominować. Pierwsze wyróżnienia: Biało-Czerwone Serce zdobywają: Tomasz Sekielski za dokument o pedofilii w Kościele; Ksiądz jezuita Jacek Prusak za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele, które wygłosił w Krakowie 12 maja. Anty-nagrody, Czarne Serca otrzymują: Jan Pietrzak – za sugerowanie przemocy na tle politycznym- wypowiedź, że opozycja „to „nowotwór polityczny, który kiedyś trzeba będzie wyciąć”. Zofia Klepacka – za wypowiedź w PolskieRadio24.pl o homoseksualizmie jako „wynaturzeniu” . Rafał B. – który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa (mamy nadzieję, że dostanie wysoki wyrok). Już wkrótce kolejne wyróżnienia. NIE MA TOLERANCJI DLA ZŁA i NIETOLERANCJI. Kinga Rusin i adw. Marek Kujawa

A post shared by Biało-Czerwone Serca (@bialoczerwone_serca) on

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry