Połącz się z nami

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. OGLĄDAJ NA ŻYWO

Transmisja pogrzebu Krzysztofa Krawczyka w TVP

News

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. OGLĄDAJ NA ŻYWO

5 kwietnia odeszła legenda polskiej sceny muzycznej. Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka został zaplanowany na 10 kwietnia. Zobaczcie transmisję on-line z tego wydarzenia.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk w wyniku zakażenia koronawirusem pod koniec marca znalazł się w szpitalu. Chociaż jego fani mocno zaniepokoili się stanem swojego idola, jego rodzina zapewniała, że przebieg choroby jest łagodny. 2 kwietnia na profilu w mediach społecznościowych piosenkarza pojawił się wpis, który bardzo ucieszył fanów Krawczyka:

Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!„- napisał Krawczyk.

Niestety, trzy dni później, menadżer artysty przekazał bardzo smutną wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka. 5 kwietnia, muzyk nagle zaczął słabnąć i tracić przytomność. Ostatkiem sił wypowiedział ostatnie słowa do swojej ukochanej żony.

Pogrzeb artysty odbędzie się 10 kwietnia i będzie miał charakter państwowy. Proboszcz Parafii Poczęcia NMP w Grotnikach oficjalnie poinformował, że pożegnalna msza św. odbędzie się o godzinie 12:00 w archikatedrze w Łodzi, natomiast na godzinę 15:00 zaplanowano pogrzeb na cmentarzu w Grotnikach.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk miał nietypową ostatnią wolę

Najbliżsi spełnią ostatnią wolę Krzysztofa, który chciał zostać pochowany z mikrofonem oraz czarnymi okularami, w których często występował na scenie:

„Spełnimy dwa ostatnie życzenia Krawczyka. Włożymy mu do trumny mikrofon, ten do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie. (…) Chciał by na jego pogrzebie zagrała orkiestra dęta i tak się stanie”

Transmisja pogrzebu Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie miał charakter państwowy i będzie transmitowany w telewizji. Menadżer artysty poinformował, że msza emitowana będzie przez Telewizję Polską:

„Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizję Polską”

Wszyscy wierni fani artysty mogą oglądać relację z uroczystości pogrzebowej Krzysztofa Krawczyka, która prowadzona jest na żywo. Zobaczcie TUTAJ i TUTAJ.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry