“Ranczo” bez wójta i księdza?! Cezary Żak odmówił roli w kontynuacji serialu! Wiemy dlaczego!

29 sierpnia 2021
Przez: : M.J

Chyba żaden fan serialu Ranczo nie wyobraża sobie tej produkcji bez roli Cezarego Żaka. Znakomity aktor w tej produkcji wcielał się zarówno w role wójta wsi Wilkowyje, jak i proboszcza tamtejszej parafii. Dlaczego odmówił udziału w kontynuacji tego kultowego serialu?

Ranczo

Można śmiało powiedzieć, że serial Ranczo był swego czasu jedną z najpopularniejszych produkcji w polskiej telewizji. Pomimo tego, że jego emisja zakończyła się w 2016 roku, to widzowie nadal mają nadzieję, iż poznają dalsze losy mieszkańców Wilkowyj. Choć w mediach od jakiegoś już czasu pojawiają się pogłoski na temat kontynuacji serialu, to wszystko wskazuje na to, że produkcja może mieć problemy, aby nakręcić kolejne odcinki.

Zobacz także: Policjant z serialu Ranczo wygląda zupełnie inaczej!

W serialu zagrali znakomici aktorzy. Ilona Ostrowska, Artur Barciś, Dorota Chotecka, czy Paweł Królikowski przez lata bawili nas na ekranach. Nie można zapomnieć o roli Cezarego Żaka. Aktor bez wątpienia zagrał jedną z najlepszych ról wcielając się w dwie postaci – wójta oraz proboszcza miejscowości Wilkowyje. Choć w mediach pojawiały się informacje o powstaniu filmu fabularnego z serialowymi bohaterami w rolach głównych, to może się to okazać zbyt trudne do realizacji.

Ranczo Kusy i ksiądz.
Ksiądz Piotr Kozioł z Kusym.

Przypomnijmy, że Paweł Królikowski, który wcielał się w rolę Kusego oraz Andrzej Grembowicz, który był scenarzystą tej produkcji zmarli w ostatnich latach. Teraz głos w sprawie kontynuacji Rancza zabrał Cezary Żak, który jasno postawił sprawę. Jak zaznaczył, dla niego jest już to zamknięta historia i nie ma zamiaru wracać na plan.

Cezary Żak odmówił zagrania w kontynuacji Rancza

Aktor w rozmowie z portalem Onet wyznał, że dla niego to zamknięty temat. Jednym z powodów jest śmierć znakomitego scenarzysty, bez którego Żak nie wyobraża sobie powrotu na plan:

“Absolutnie nie. Uważam, że to zamknięta historia. Powrót do “Rancza” uważam za chybiony pomysł. Andrzej Grembowicz, scenarzysta “Rancza”, już nie żyje i nikt nie jest w stanie go zastąpić. Pisał fenomenalnie. Jestem aktorem, który często coś skreśla w scenariuszach. Niekonsekwencje, pojedyncze słowa, niepotrzebne wątki. U niego nie wykreślałem praktycznie nic”– powiedział w rozmowie z Onetem.

Żak dodał również, że zmieniły się również czasy. Dla aktora nie ma już sensu wracać do tego tematu:

“Nie powinniśmy więc do tego serialu wracać, ludzie i tak nas zapamiętają, przejdziemy do historii, bo “Ranczo” to Polska w pigułce, ale Polska lat 2005-2015. Poszliśmy dalej, jesteśmy w innym momencie historii. To już nie ten kraj, którym byliśmy rok po wejściu do Unii Europejskiej”.

Choć nadal nie do końca wiadomo, czy produkcja zdecyduje się nagrać dalsze losy mieszkańców Wilkowyj, to jesteśmy pewni, że serial bez Cezarego Żaka i Pawła Królikowskiego nie będzie już taki sam.

Zobacz także: Szymon Solejuk wyrósł na niezłego przystojniaka!

Też tak uważacie?

Źródło: Onet.pl / Instagram Ranczo

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz