Rodzina królewska pokazała niepublikowane zdjęcie Elżbiety II! Poruszający wpis chwyta za serce

20 września 2022
Przez: : M.J

19 września 2022 królowa Elżbieta II spoczęła w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Pogrzeb najdłużej panującej monarchini był poruszającym wydarzeniem. Niedługo po jego zakończeniu na oficjalnym profilu rodziny królewskiej pojawiło się niepublikowane wcześniej zdjęcie. Fotografia została podpisana poruszającym cytatem.

Pogrzeb Elżbiety II

Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku na zamku w Balmoral w wieku 96 lat. W poniedziałek 19 września odbył się pogrzeb królowej. Ostatnią częścią uroczystości pogrzebowych było złożenie trumny z ciałem monarchini do grobu w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze.

ZOBACZ TAKŻE: Na co zmarła Elżbieta II? W odchodzeniu królowej było coś niezwykłego…

Nie da się ukryć, że ostatnie pożegnanie było wydarzeniem na skalę światową. W pogrzebie uczestniczyło niemal pół tysiąca dygnitarzy z całego świata oraz miliony Brytyjczyków, którzy chcieli po raz ostatni oddać hołd swojej królowej. Pogrzeb transmitowano niemal we wszystkich krajach na świecie. Media podają, iż ostatnią drogę królowej Wielkiej Brytanii mogło oglądać nawet 4 miliardy ludzi, czyli połowa globalnej populacji.

Niedługo po zakończonej ceremonii pogrzebowej na profilach w mediach społecznościowych rodziny królewskiej pojawił się poruszający wpis okraszony niepublikowanym wcześniej zdjęciem brytyjskiej monarchini.

Rodzina królewska żegna Elżbietę II

Na zdjęciu, które zostało wykonane w 1971 roku widzimy Elżbietę II wędrującą po wrzosowiskach nieopodal zamku Balmoral, gdzie odeszła. Natomiast pod fotografią pojawił się cytat z Hamleta.

”Niechaj ci do snu nucą chóry niebian. Z wdzięczną pamięcią – Jej Królewskiej Mości Królowej. 1926-2022”

Dodajmy, że powyższy cytat w dziele Williama Shakespeare’a pojawił się w momencie, kiedy Horacy żegnał się z tytułowym bohaterem. Co więcej, te same słowa padły w przemówieniu króla Karola III, które wygłosił dzień po śmierci swojej ukochanej matki.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda z żoną na pogrzebie Elżbiety II. Zasiedli przed prezydentem USA

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej