Stanisław Sojka: [wiek, kariera, żona, Instagram]

4 grudnia 2021
Przez: : KS

Stanisław Sojka to jeden z najbardziej znanych i cenionych artystów w Polsce. Na swoim koncie ma występy na najważniejszych uroczystościach i koncertach przed specjalnymi gośćmi. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze i życiu prywatnym!

Stanisław Sojka: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Stanisław Soyka urodził się 26 kwietnia 1959 roku. W związku z tym, w 2021 roku skończył 62 lata. Wiadomo również, że pochodzi z Żor. Swoją przygodę z muzyką zaczął już wieku 7 lat. Mianowicie, wraz z ojcem występował w chórze kościelnym.

Co ciekawe, już jako 14-latek został organistą w kościele. Uczęszczał do szkoły muzycznej do klasy skrzypiec, a następnie liceum muzycznego. Artysta ukończył studia na Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku aranżacji i kompozycji.

Zobacz także: Co wiemy o Piotrze Cugowskim?

Stanisław Sojka: kariera

Na początku swojej kariery muzycznej Stanisław Soyka nie tylko występował solowo, ale także współpracował z innymi artystami. Na przestrzeni lat, artysta zapracował sobie na miano jednego z najwybitniejszych wokalistów jazzowych w Polsce.

Oprócz tego, Sojka jest także kompozytorem, pianistą, skrzypkiem oraz gitarzystą. Te umiejętności również wykorzystuje podczas występów na scenie. Miał przyjemność występować między innymi przed papieżem Janem Pawłem II.

Do tej pory, pojawiło się kilkanaście albumów autorstwa Soyki, a prócz nich powstały także specjalne wersje świąteczne, koncertowe oraz kompilacje i albumy okolicznościowe. Muzyk współpracował także nie tylko z gwiazdami polskiej estrady, ale także zagranicznymi muzykami.

Stanisław Soyka kariera
Stanisław Soyka koncert

Stanisław Sojka: żona

Po raz pierwszy Soyka wziął ślub z Iwoną Sojką jeszcze podczas studiów. Niedługo później na świecie pojawił się ich syn. Kiedy kobieta była w ciąży bliźniaczej, artysta wdał się w romans z aktorką Grażyną Trelą. Po 6 latach ich wiązek się rozpadł.

Po latach artysta ponownie wziął ślub. Jego wybranka Ewa Żmijewska-Sojka jest nie tylko partnerką życiową, ale także managerką.

Stanisław Sojka: Instagram

Stanisław Soyka prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @stanislaw_soyka. Koniecznie powinni zajrzeć tam wszyscy jego fani!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz