Takiego paska w „Wiadomościach” jeszcze nie było! W TVP przeszli samych siebie!

18 sierpnia 2022
Przez: : M.J

Na temat tzw. pasków, które pojawiają się na naszych ekranach podczas wydania Wiadomości w Telewizji Polskiej, krążą już legendy, a w sieci znajdziemy tysiące memów z tym związanych. Tym razem redakcja serwisu informacyjnego również nie zawiodła. 17 sierpnia jednym z głównych tematów była katastrofa ekologiczna w Odrze. Jak tę tragiczną sytuację skomentowano w Wiadomościach? Być może nawet Was to nie zdziwi…

Wiadomości TVP kontra PO

Każdy widz zapewne zauważył, że od lat Telewizja Polska i TVN toczą ze sobą medialną wojenkę. Najczęściej ma to miejsce w wydaniach programów informacyjnych, a tym razem w głównym wydaniu Wiadomości od razu można było zauważyć, po której stronie sceny politycznej stoi telewizja Jacka Kurskiego.

ZOBACZ TAKŻE: „Wiadomości”: Gwiazdor disco-polo nowym ekspertem. Widzowie nie dowierzają

W środę wieczorem widzowie stacji TVP1, jak zwykle mogli oglądać Wiadomości o godzinie 19:30. W wydaniu poświęcono czas wielu tematom, a jednym z nich była tragedia w Odrze. Choć wydawałoby się, że jest to sprawa, która i tak sama w sobie jest skandaliczna, to Telewizja Polska zdecydowała się wyjątkowo mocno uderzyć w opozycję, a w tym w Rafała Trzaskowskiego oraz Aleksandra Dulkiewicza. O godzinie 19:48 na pasku mogliśmy przeczytać.

Nieudacznicy z opozycji pouczają innych

Następnie głos zabrała Danuta Holecka, która jeszcze bardziej wbiła szpilę przeciwnikom partii rządzącej.

Nie ma wątpliwości, że nadal poważna sytuacja na Odrze wymaga odpowiedzialności. Mimo to opozycja od samego początku wykorzystuje ten kryzys politycznie. Komentatorzy nie mają wątpliwości-politycy opozycji teraz chcą pouczać innych, choć sami często nie radzą sobie, chociażby z zarządzaniem w swoich samorządach”- słyszeliśmy na ekranie.

Nie da się ukryć, że powyższy materiał odbił się szerokim echem w sieci. Jak już wspominaliśmy, głównymi bohaterami tym razem zostali prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Aleksander Dulkiewicz. Niemniej jednak i tym razem nie zapomniano o Donaldzie Tusku. Na koniec materiału usłyszeliśmy, iż “przykład idzie od góry”.

ZOBACZ TAKŻE: Wpadka „Wiadomości”. Widzowie czytali o „ukraińskim barbarzyństwie”. Stacja już się tłumaczy

Maciej Orłoś ostro o TVP

4-minutowy reportaż nie uszedł również uwadze Macieja Orłosia, który przez wiele lat pracował dla telewizji Jacka Kurskiego. Jak podkreśliła na swoim profilu w mediach społecznościowych:

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Stuhr „bohaterem” wieczornego wydania „Wiadomości”. TVP nie odpuszcza celebrytom…

“Pasek Wiadomościach TVP : „Nieudacznicy z opozycji pouczają innych” w materiale miażdżącym Trzaskowskiego i Dulkiewicza. Niby już człowiek przyzwyczajony do tej propagandy TVP, a jednak ciągle wraca pytanie: jak daleko do dna? #tvp #propaganda”

Coś nam podpowiada, że to jeszcze nie koniec.

Źródło: Twitter / wp.pl / Akpa

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej