„Taniec z gwiazdami 12”: Zaskakujący półfinał. Które pary zatańczą w wielkim finale?

18 października 2021
Przez: : W.M.

Trzy pary zmierzyły się ze sobą w półfinałowym odcinku. Kto odpadł i nie zatańczy w wielkim finale 12. edycji Tańca z gwiazdami?

Ćwierćfinał Tańca z gwiazdami

W ubiegłym tygodniu całkiem niespodziewanie odpadła jedna z największych ulubienic najnowszej edycji Tańca z gwiazdami. Sylwia Bomba i Jacek Jeschke w siódmym odcinku zdobyli najmniej głosów i musieli pożegnać się z tanecznym show. Gwiazda programu Gogglebox. Przed telewizorem straciła już szansę na zdobycie Kryształowej Kuli. W najnowszym odcinku Tańca z gwiazdami trzy pary stoczyły bój o to, kto zatańczy w finałowym odcinku i będzie miał szanse na zdobycie głównej nagrody.

Półfinałowy odcinek TzG

Już za tydzień wielki finał 12. edycji Tańca z gwiazdami. W dzisiejszym odcinku tanecznego show zobaczyliśmy trzy pary: Oliwię Bieniuk i Michała Bartkiewicza, Kajrę i Rafała Maseraka oraz Piotra Mroza i Hannę Żudziewicz.

Dzisiejszy odcinek Tańca z gwiazdami rozpoczął się od tańca Oliwii i Michała z gościnnym udziałem Edyty Zając. Para razem ze zwyciężczynią ostatniej edycji TzG zatańczyła ognistą salsę. Zaskoczeniem było pojawienie się Pauliny Sykut-Jeżyny, która niosąc tort poinformowała widzów, że Oliwia właśnie skończyła 19 lat. Po odśpiewaniu hucznego Sto lat jurorzy przystąpili do oceniania młodej gwiazdy. Pierwszy taniec nie porwał jury, które stwierdziło, że jak na półfinał programu, występ nie był najlepszy. Ostatecznie Oliwia i Michał otrzymali 28 pkt.

Kolejni na parkiecie pojawili się Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz, którym towarzyszył aktor Mariusz Węgłowski. Fokstrot uczestników został nieco bardziej doceniony przez jurorów, niż pierwszy taniec tego wieczoru i ostatecznie Piotr oraz Hania zdobyli 33 pkt.

Kajra i Rafał Maserak zaprezentowali się widzom w tangu z gościnnym udziałem Marcina Korcza. Pierwszy taniec żony Sławomira zachwycił jury i właśnie wtedy padły pierwsze “10” tego wieczoru. Para zdobyła aż 39 pkt.

Kolejnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników bylo zmierzenie się z tańcami, które dotychczas sprawiły im najwięcej trudności.

Drugim tańcem Oliwii i Michała był swing, który wcześniej został mocno skrytykowany przez jurorów. Tym razem para poradziła sobie z tym tańcem zdecydowanie lepiej.

Uważam, że to jest najważniejsze, że rzeczywiście poprawiłaś ten taniec” – powiedziała Iwona Pavlovic

Bieniuk i Bartkiewicz opuścili parkiet z uśmiechem, gdyż otrzymali 32 pkt.

Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz musieli zmierzyć się z tangiem. Mimo iż wcześniej taniec ten w ich wykonaniu nie zaskarbił dużej sympatii jurorów, tym razem para zatańczyła rewelacyjnie i zdobyła maksymalną ilość punktów – 40.

Po raz drugi ma parkiecie pojawili się także Kajra z Rafałem Maserakiem. Tym razem para ponownie musiała zaprezentować się widzom w quick-stepie, zdobywając po raz kolejny komplet 40 punktów.

Kto nie zatańczy w finale Tańca z gwiazdami?

Po dwóch rundach najwięcej punktów zdobyli Kajra i Rafał – 79. Tuż za nimi znaleźli się Piotr i Hanna – 73. Najmniej punktów tego wieczoru zdobyli Oliwia i Michał – 60.

Pierwszą parą, która zakwalifikowała się do finału 12. edycji Tańca z gwiazdami, byli Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz. Oznaczało to, że dwie pozostałe pary musiały zmierzyć się ze sobą w dogrywce.

W pierwszym tańcu w dogrywce zaprezentowali się Oliwia Bieniuk i Michał Bartkiewicz. Mimo iż jurorzy zgodnie stwierdzili, że był to najlepszy jak dotychczas występ tej pary w programie, Oliwia i Michał zdobyli 32 pkt. Magdalena “Kajra” Kajrowicz i Rafał Maserak mieli okazję po raz kolejny zaprezentować się w zmysłowej rumbie.

Był to najlepszy taniec latynoamerykański w tej edycji” – stwierdził Michał Malitowski

Nikogo nie zdziwiło, że para po raz kolejny zdobyła komplet 40 punktów.

Tylko dwie pary, mogły trafić do finału 12. edycji Tańca z gwiazdami. Gdy przyszedł czas ogłoszenia wyników, Krzysztof Ibisz oznajmił, kto odpadł z TzG i nie zatańczy za tydzień w finale.

Zobacz także: Kto zdaniem Iwony Pavlovic wygra w finale Tańca z gwiazdami?

Głosami widzów i jurorów do wielkiego finału dołączyli Kajra oraz Rafał Maserak i to oni razem z Piotrem Mrozem i Hanną Żudziewicz będą mieli szanse zdobyć Kryształową Kulę. Oliwia i Michał odpadli z Tańca z gwiazdami, zajmując wysokie trzecie miejsce.

Kajra z Maserakiem
Kajra i Rafał Maserak w finale Tańca z gwiazdami

Za która parę będziecie trzymać kciuki w finale?

źródło: Instagram TzG

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej