Piotr Żyła nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich? Zaskakujące doniesienia mediów!

21 stycznia 2022
Przez: : J.J

Piotr Żyła opublikował na swoim Instagramie wpis, w którym zdradził, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Czy to oznacza, że Piotr nie wystąpi na nadchodzących wielkimi krokami igrzyskach olimpijskich w Pekinie? Zobaczcie więcej informacji na ten temat.

Piotr Żyła zarażony koronawirusem

Rok 2022 nie zaczął się zbyt dobrze dla Polaków. Polska kadra nie odnosi zbyt spektakularnych wyników w skokach, a w ostatnim czasie pojawiają się również kontuzje i kłopoty zdrowotne, które mogą przekreślić szanse Polaków na igrzyskach olimpijskich. Piotr Żyła powtórzył historię swojego kolegi z zespołu Dawida Kubackiego. Skoczek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Jak widzimy, Piotr nie przejął się zbytnio takim obrotem spraw. Na swoim profilu podzielił się z internautami zabawnym wpisem. Jak przyznał, pomimo obecności COVID-19 czuje się całkiem dobrze:

Przepraszam bardzo🤪 Nie jestem zakażony koronawirusym tylko wyszedł mi pozytywny test na obecność koronowirusa🤔🤨 A to jest różnica i to duża różnica🤔🤪🍺 A czuje sie świetnie🤪😈🌶 Wasze zdrowie🍻 A objawów spodziewam sie dopiero jutro jak przesadze z lekarstwem🍺🍻 A ja lubie sie leczyć😈🌶
#pietet#chory🍺#i#sie#leczy🤔
– napisał w żartobliwy sposób na Instagramie.

Żyła nie wystąpi na olimpiadzie?

To pytanie zapewne zadaje sobie wiele fanów skoków narciarskich. Jak się jednak okazuje, nic nie jest jeszcze przekreślone, a Piotr prawdopodobnie weźmie udział w konkursie.

Warunkiem, który muszą spełnić uczestnicy igrzysk jest uzyskanie czterech negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa w ciągu 30 dni przed wylotem do Chin. W tym 1-szego na pięć dni przed wylotem. Samolot z polskimi skoczkami startuje 31 stycznia. Jeżeli jednak kolejne testy będą ponownie pozytywne, Żyły nie zobaczymy w olimpijskim konkursie.

PZN ma jednak plan awaryjny wobec Piotra Żyły. W rozmowie z WP SportoweFakty Paweł Witczak przyznał, że będą starali się skrócić Piotrowi kwarantannę ze względu na bezobjawowe przejście zakażenia:

“Temat wylotu Piotra Żyły z całą kadrą na igrzyska nie jest zamknięty. Będziemy starali się skrócić zawodnikowi kwarantannę. Jest taka możliwość w przypadku bezobjawowego przejścia zakażenia”

Zobacz także: Piotr Żyła nagrał utwór hip-hopowy. HIT?

Wiadomo natomiast, że w zbliżającym się konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt nie zobaczymy skoczków, którzy mają udać się na igrzyska olimpijskie. Trener naszej kadry Michal Dolezal zdecydował, że do Niemiec pojedzie eksperymentalny skład: Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich
Skoczkowie polscy

Rozbawił Was wpis Piotra? Lubicie jego poczucie humoru?

Źródło: Instagram Piotra Żyły, Akpa, WP Sportowe Fakty

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz