Elżbieta II przed śmiercią wysłała list do 8-letniej dziewczynki! Na jaw wyszła jego treść!

27 września 2022
Przez: : M.J

8 września odeszła królowa Wielkiej Brytanii, która przez niemal siedem dekad zasiadała na tronie. Teraz wyszło na jaw, że monarchini przed śmiercią zdążyła odpisać 8-letniej dziewczynce, która jest ogromną fanką rodziny królewskiej. Jak brzmiały słowa zawarte w ostatnim liście napisanym przez Elżbietę II?

List do królowej Elżbiety II

Pod koniec czerwca 8-letnia Olivia pochodząca z Australii zdecydowała się napisać list do królowej Wielkiej Brytanii. Dziewczynka pogratulowała Jej Królewskiej Mości Platynowego Jubileuszu. W treści przekazała królowej, iż niedawno przebrała się za nią w strój Trooping the Color na konkurs i jechała nawet w siodle, aby jeszcze lepiej wczuć się w rolę królowej. Zadała również kilka konkretnych pytań.

“Bardzo podobało mi się twoje wideo z misiem Paddingtonem. Czy naprawdę jesz kanapki z marmoladą? […] Mój kucyk ma na imię Lady i jest kucykiem australijskim. A ile koni masz ty?”

Na dowód swoich słów w liście zamieściła zdjęcie, na którym widzimy 8-latkę siedzącą na pięknym kucyku.

ZOBACZ TAKŻE: Co Elżbieta II zabrała ze sobą do grobu? Lista nie jest zbyt długa

Od czasu wysłania listu, Olivia niemal codziennie dopytywała mamę, czy może otrzymała już odpowiedź z Pałacu Buckingham. Kiedy jednak gruchnęła wiadomość o śmierci Elżbiety II mama 8-latki, Natalie Akers nie łudziła się, że otrzymają zwrotną wiadomość.

ZOBACZ TAKŻE: Na co zmarła Elżbieta II? W odchodzeniu królowej było coś niezwykłego

“Porozmawiałyśmy o tym, jak to był bardzo smutny dzień i jak królowa zmarła w nocy, a potem powiedziałam: Nie sądzę, że dostaniemy ten list”– wyznała mama dziewczynki.

Niemniej jednak Olivia do samego końca wierzyła, że otrzyma odpowiedź od monarchini i jak się okazuje, nie myliła się. List, który pewnego dnia dotarł do Australii został napisany 25 sierpnia 2022 roku na zamku Balmoral. Na kopercie widniała pieczęć królowej Elżbiety II. Korespondencja została podpisana przez Lady-in-Waiting, Annabel Whitehead.

Elżbieta II odpowiedziała na list 8-latki

Ośmiolatka i jej mama nie ukrywają, iż kiedy otrzymały zwrotną korespondencję z Pałacu Buckingham na ich twarzach pojawiły się łzy.

ZOBACZ TAKŻE: Elżbieta II przed śmiercią księcia Filipa zawarła pakt ze swoim mężem. Mało kto o tym wiedział

“Kiedy okazało się, że list dotarł powiedziałam tylko: „żartujesz”. Ze wszystkich tych dni, list dotarł właśnie teraz! Z jednej strony była radość, że Olivia dostała upragnioną wiadomość, z drugiej smutek, że to ostatni list od królowej. Nie mogłyśmy powstrzymać łez. To była noc pełna wzruszeń”.

Dziewczynka również nie ukrywa, iż była zaskoczona listem od Elżbiety II. Olivia myśli również o napisaniu listów do innych członków rodziny królewskiej, jednak nie bierze pod uwagę następcy królowej, jej syna Karola. Jak podkreśliła na zakończenie w rozmowie z New Idea.

Myślałam o napisaniu do króla, ale nie chcę być niegrzeczna, a niektórzy członkowie rodziny królewskiej są trochę starsi, więc mogę napisać do młodszych”- wyjaśniła.

Bez wątpienia jest to niesamowita pamiątka, o której zapewne marzy niejeden Brytyjczyk.

Źródło: Facebook / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej