Globe Soccer Awards 2021: Robert Lewandowski z dwiema nagrodami! Ogromne zaskoczenie…

27 grudnia 2021
Przez: : M.J

Gala Globe Soccer Awards po raz kolejny odbyła się w Emiratach Arabskich. Podczas tegorocznego plebiscytu do Dubaju zawitali najlepsi piłkarze na świecie. Nie da się ukryć, że drugi raz z rzędu faworytem do głównej nagrody był Robert Lewandowski. Tym razem walczył ramię w ramię z Cristiano Ronaldo, Mohamedem Salahem, czy Kylian’em Mbappé.

Historia gali w Dubaju

Po raz dwunasty odbyła się gala, podczas której przyznawane są nagrody European Club Association przy współpracy z Globe Soccer. Pierwsza gala odbyła się w 2010 roku, jednak dopiero od 2011 roku przyznawana jest główna nagroda w kategorii najlepszy piłkarz. Jak do tej pory w tej kategorii królował Cristiano Ronaldo, który tą prestiżową galę opuszczał sześć razy ze statuetką najlepszego piłkarza (2011, 2014, 2016, 2017, 2018, 2019 rok).

Zobacz także: Ronaldo zrzekł się nagrody na rzecz Lewandowskiego? Szokujące doniesienia!

Jednak w 2020 roku to w ręce Roberta Lewandowskiego wpadła statuetka dla najlepszego piłkarza. Tym razem największymi rywalami naszego napastnika wydają się być Cristiano Ronaldo oraz Kylian Mbappé . Tegoroczna gala odbyła się w Dubaju w luksusowym hotelu Armani Hotel Dubaj. Nie brakowało na niej przepychu i wielkich gwiazd ze świata piłki nożnej.

Najlepszy piłkarz Globe Soccer Awards.
Lewandowski nominowany do Globe Soccer Awards.

Warto podkreślić, że główna nagroda nie jest uhonorowaniem tylko i wyłącznie osiągnięć na boisku, ale ma ona również charakter biznesowy. Nie jest również autoryzowana przez UEFA, FIFA i federacje piłkarskie. W ramach Globe Soccer Awards przyznaje się również nagrody m.in. dla trenera roku,  najlepszego brakarza, obrońcy, czy najlepszej piłkarki.

Nagrody przyznawane są przez kibiców poprzez głosowanie na podstawie nominacji przyznawanych przez jury, w którego skład wchodzą byli już piłkarze, sędziowie, trenerzy, czy działacze.

Wyniki Globe Soccer 2021

Robertowi podczas gali towarzyszyła Anna Lewandowska, która jak zawsze skradła show swoją stylizacją.

Zobacz także: Anna Lewandowska na gali Globe Soccer Awards 2021!

Robert po raz drugi zasiadł w gronie najlepszych napastników na świecie. Na scenie mogliśmy usłyszeć wywiad z Polakiem, który wraz z Kylian’em Mbappé opowiedzieli o swojej przygodzie z piłką nożną. Robert Lewandowski podczas gali został doceniony i odebrał nagrodę Diego Maradony dla Najskuteczniejszego Piłkarza 2021 roku. Lewandowski opuszczał Dubaj również z drugą nagrodą, która została przyznana przez fanów piłki nożnej i użytkowników Tik Toka.

Nagroda dla Najlepszego Piłkarza 2021 roku tym razem powędrowała w ręce Kyliana Mbappé. Nie da się ukryć, że było to dość sporym zaskoczeniem.

Co sądzicie o takim werdykcie?

Źródło: Instagram Globe Soccer Awards

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz