Ile będzie kosztował pogrzeb Elżbiety II? Część opinii publicznej jest oburzona!

16 września 2022
Przez: : M.J

Brytyjskie media wzięły pod lupę koszty pogrzebu zmarłej 8 września królowej Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, ceremonia pogrzebowa oraz koszty związane z koronacją Karola III, a co się z tym wiąże zmiana paszportów, monet i mundurów będzie kosztowała krocie. Wśród opinii publicznej zawrzało, biorąc pod uwagę recesję gospodarczą Wielkiej Brytanii. Ile będzie kosztował pogrzeb?

Śmierć królowej Elżbiety II

8 września 2022 roku Brytyjczycy stracili swoją monarchini, która spędziła na tronie 70 lat. Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat stając się tym samym najdłużej panującą monarchinią w całej historii Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE: Na co zmarła Elżbieta II? W odchodzeniu królowej było coś niezwykłego

Pogrzeb Elżbiety II odbędzie się 19 września 2022 roku. Można śmiało powiedzieć, że będzie to wydarzenie na skalę światową. Podczas ostatniego pożegnania nie zabraknie setek przywódców z całego świata oraz milionów ludzi, którzy będą chcieli pożegnać królową. Tym samym brytyjskie media wzięły pod lupę koszty pogrzebu Elżbiety II i jak się okazuje, wywołały one oburzenie wśród części opinii publicznej, gdyż mówi się o kilku miliardach funtów!

Pogrzeb Elżbiety II – ile będzie kosztował?

AJ+ wyliczył, iż całe wydarzenie może kosztować Wielką Brytanię około 7 mld dol. w przeliczeniu. Kwota ta nie wzięła się znikąd. Zaproszenie przywódców z całego świata wiąże się również z zatrudnieniem sporej ochrony. Poza tym oczekuje się, iż na ceremonii pogrzebowej pojawią się tłumy ludzi. Przypomnijmy, że podczas ostatniego pożegnania księżnej Diany na ulicę wyszło milion Brytyjczyków.

ZOBACZ TAKŻE: Wyciekły informacje, jak wyglądały ostatnie dni przed śmiercią Elżbiety II

Na tę imponującą kwotę składa się również koronacja króla Karola, wydatki na zmianę monet i banknotów. Zmiana emblematu z królową Elżbietą II na mundurach i paszportach-każda z tych rzeczy będzie musiała przedstawiać wizerunek nowego króla.

Warto również podkreślić, że 19 września sklepy, banki, a nawet brytyjska giełda pozostaną zamknięte. To również generuje ogromne koszty dla państwa. Nie da się ukryć, że w związku z tym część opinii publicznej jest oburzona. Patrząc na aktualną sytuację gospodarczą Wielkiej Brytanii może to spowodować ogromny spadek PKB.

ZOBACZ TAKŻE: Ile wynosi majątek królowej Elżbiety II? Kto go otrzyma?

Według „The Guardian” nadchodzącej zimy prawie 1,3 mln osób mieszkających na Wyspach Brytyjskich może doznać ubóstwa, ze względu na bardzo wysokie koszty energii i żywności.

Źródło: AJ+, The Evening Standard / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej