Połącz się z nami

Piosenka Ali Tracz na Eurowizję Junior nie spełnia wymogów konkursu! Polsce grozi dyskwalifikacja?

piosenka ali tracz

News

Piosenka Ali Tracz na Eurowizję Junior nie spełnia wymogów konkursu! Polsce grozi dyskwalifikacja?

W minioną niedzielę poznaliśmy kolejną uczestniczkę, która będzie reprezentować nas na Konkursie Piosenki Eurowizji 2020. Widzowie zauważali jednak coś niepokojącego. Piosenka Ali Tracz nie spełnia ogólnych wymogów regulaminu!

Uważni widzowie, którzy słuchali piosenki w wykonaniu młodziutkiej wokalistki, zauważyli pewnie nieprawidłowości. Poznajcie szczegóły.

Już 29 listopada w Warszawie odbędzie się kolejny Konkurs Piosenki Eurowizji 2020. Polskie eliminacje, które wytypowały naszą reprezentantkę, odbywały się przez cztery ostatnie tygodnie. W każdym z trzech półfinałowych specjalnych odcinków „Szansy na Sukces” wytypowano po jednej zwyciężczyni, które ostatecznie zmierzyły się w wielkim finale. O szansę reprezentowania Polski walczyły trzy utalentowane młode dziewczyny – Lena Marzec, Agata Serwin oraz Alicja Tracz. W specjalnym ostatnim odcinku „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020” finalistki wykonały pod dwa utwory, z którego jeden był specjalnie dla nich propozycją muzyczną przygotowaną na konkurs Eurowizji. Decyzją widzów i jurorów to właśnie Ala Tracz zwyciężyła, tym samym już pod koniec listopada będzie godnie reprezentować Polskę na konkursie, który dzięki wykonaniom Roxie Węgiel oraz Viki Gabor dwa lata z rzędu przeniósł Polsce historyczne zwycięstwa.

Piosenka Ali Tracz na Eurowizję Junior nie spełnia wymogów Konkursu. Polsce grozi dyskwalifikacja?

Podczas finałowego odcinka „Szansy na Sukces” Ala Tracz brawurowo zaśpiewała piosenkę „I’ll be standing”, którą wykonana również podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jednak krótko po zakończeniu odcinka pojawiły się komentarze, że utwór ten niezgodny jest z regulaminem konkursu, który jasno twierdzi, że w piosence musi być co najmniej 60 proc. tekstu w języku ojczystym. W utworze Ali Tracz dosłuchać się można było zaledwie 30 słów po polsku, czyli zdecydowanie mniej niż powinno. Czy Ala zaśpiewa zatem taki utwór podczas Konkursu i tym samym Polsce grozić może dyskwalifikacja?

TVP odniosło się do zarzutów i jasno przedstawiło swoje stanowisko, zaznaczając, że w tekście „I’ll be standing” wprowadzone zostaną zmiany, tak aby piosenka była zgodna z zasadami konkursu!

Myślicie, że wykonanie Ali Tracz przyniesie Polsce kolejne zwycięstwo na Eurowizji Junior?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry